OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Minecraft’tan yeni bir tane daha kutu oyunu

Minecraft'tan yeni bir tane daha kutu oyunu

22

 

10 yıl dönümünü kutlamakta olan Minecraft isimli yapım; kitaplar ile birlikte Lego setlerinin ve de oyuncakların hemen sonrasında masa üstü oyunların içerisinde de yerini de almış bir vaziyette. Cumartesi gününde gerçekleştirilmiş olan MineCon isimli etkinlik kapsamında ortaya çıkmış olan Minecraft: Builders & Biomes adına sahip oyun, ufak tahtadan hammadde bloklarının yanı sıra karton karakterler ile beraber oynanmakta.

Ravensburger adına sahip şirketin yapımını üstlenmiş olduğu söz konusu bu kutu oyunu, 2 ila 4 kişiyle beraber oynanmakta ve her bir oyun 30 dakika ila 1 saatlik bir zaman arasında değişiklik gösterebilmekte. Şu anda ön sipariş süreci içerisinde yer alan bu oyun Ekim ayı içerisinde Avrupa’da, kasım ayı içerisinde de Amerika Birleşik Devletleri üzerinde satışa çıkmış olacak. Avrupa içerisinde 39 Euro tutarındaki bir fiyat etiketine sahip olarak karşımıza çıkacak olan bu oyun Amerika Birleşik Devletleri içerisinde de 39 dolar tutarında alıcı bulacak.

Oyunun Türkiye’yle alakalı çıkıp çıkmayacak olduğu şu anda bilinmezliğini koruyor olsa bile oyunun fiyat hususunda kullanıcıları çok fazla da memnun etmeyecek olduğunu söylesek yanlış olmaz. Avrupa’da satılacak olan fiyatı direkt bir şekilde Türk Lirası tutarına çevirdiğimizde karşımıza tam olarak 241 Türk Lirası gibi bir tutar çıkmış oluyor. Vergilerde buna ilave edildiği zaman oyunun bu tutardan çok daha pahalı bir fiyatla ülkemize giriş gerçekleştirmesi olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.