OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Minecraft Earth için yeni figürler ilave edildi

Minecraft Earth için yeni figürler ilave edildi

12

 

Son dönemler içerisinde popülaritesi artış gösteren Artırılmış Gerçeklik (AR) ile alakalı oyunların en başarılı örneklerinden bir tanesi olarak öne çıkan Minecraft Earth adlı yapım, bilinmekte olduğu gibi Minecraft adlı yapımı gerçek dünyaya taşımakta. Oyuna ilave edilen NFC desteği bulunan figürler ise Minecraft Earth adlı yapımı gerçek dünyaya bira daha yakınlaştırabilecek gibi gözüküyor.

Teknolojinin gelişme göstermesiyle beraber elinde yeralan olanakları daha da verimli kullanmaya başlamış olan oyun geliştiricileri, son senelerde oyun dünyası üzerine adeta çok daha yeni bir boyut kazandırmış oldular. Oyun dünyası üzerinde son dönemlerde görmüş olduğumuz değişikliklerden bir tanesi de Artırılmış Gerçeklik (AR) oyunları olarak öne çıkıyor. Pokemon Go adlı yapımın başarısını görerek bu alana yönelme konusunda isteği bulunan geliştiriciler, Minecraft Earth benzerindeki çok başarılı işlerin altına imzasını atmayı başardı.

Pokemon Go benzerindeki dışarı çıkmayı hiç bir şekilde gerektirmemekte olan bir oyun olarak karşımıza çıkan Minecraft Earth adlı yapım, bu söz konusu özelliği ile Pokemon oyunundan çok daha geniş kitlelere hitap etmeyi başardı. Geliştiricilerin ilave etmiş olduğu yenilikler ise oyunun popülaritesinin çoğalmasını sağlamış oldu. Ülkemiz içerisinde erken erişimde bulunan Minecraft Earth adlı yapıma ilave edilen en son değişiklik ise NFC desteği bulunan figürler olarak görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.