OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Minecraft Earth bazı ülkeler içerisinde erken erişime açılacak

Minecraft Earth bazı ülkeler içerisinde erken erişime açılacak

34

 

Mojang şirketi tarafından artırılmış bir gerçeklik kullanılıp Minecraft isimli yapımın gerçek dünyaya taşınacak olduğu bu oyunla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmayı sürdürüyor. Son yapılmış olan açıklamalara bakılırsa oyunun kapalı beta aşaması içerisinden sonraki aşaması olarak öne çıkan erken erişimle ilgili olarak zaman geldi. Mojang şirketi, söz konusu bu oyunun ekim ayından itibaren bazı ülkeler içerisinde erken erişime açılacak olduğu konusunda bir duyuru yaptı.

Akıllı telefon modellerinin arkalarında yer alan kamerasını kullanıp gerçek dünya ile Minecraft dünyasını adeta bir araya getirmekte olan bu artırılmış gerçeklik oyunlarından Minecraft Earth ile alakalı gerçekleştirilen açıklamalar içerisinde sadece ”seçilmiş ülkelerde” şeklinde bir ifade yer alıyor. Bu ise söz konusu oyunun hangi ülkeler içerisinde erken erişime açılacak olduğu hususunda büyük bir kafa karışıklığı yaratmış oluyor.

Beta ile alakalı sürecin iOS platformu ile birlikte Android platformunda sürdüğü düşünüldüğü zaman erken erişimin ilk önce tam olarak hangi platformun kullanıcıları için açılacak olduğu, hangi ülkeler içerisinde kullanımda yer alacağı benzerindeki sorular, ne kadar üzücü ki şu anda tamamen cevapsız. Mojang şirketi ile birlikte Microsoft şirketi, burda kayıt süreci içerisinde en aktif ülkelerden seçim yaparak bu ülkeler üzerinde yer alan kullanıcıları ödüllendirebilecek olduğu gibi hataların çok daha az sayıdaki bir insan tarafından görülebilmesi amacıyla katılımın çok daha düşük seviyelerde yer aldığı bölgeleri de tercih etmesi olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.