OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Minecraft adlı yapıma PS VR desteği gelmiş durumda

Minecraft adlı yapıma PS VR desteği gelmiş durumda

17

 

Bugün içerisinde özel bir blog gönderisi paylaşmış olan Mojang Studios şirketi, her dönemde popülerliğini korumayı devam eden Minecraft adlı yapıma bu ayın sonunda PlayStation VR desteği ilave edileceği konusunda bir açıklamada bulundu. Normal sürümde yer alan bütün içerikleri barındırabilecek PS VR sürümü, otomatik bir şekilde oyuna ilave edilmiş olacak.

Temel bir şekilde küplerle türlü tasarımlar yapmak üstüne kurulu ve fazlasıyla kolay bir mantığa sahip bulunan Minecraft platformu, piyasaya sürülmüş olduğu günden bu zamana kadar da popülerliğini korumayı başarmakta. Yaşamda kalmanın yanı sıra macera ile birlikte yaratıcı mod benzerindeki birbirinden değişik pek çok içeriği içinde barındırmakta olan oyunun bu denli beğenilmiş olmasının sebeplerinden bir tanesi de devamlı bir şekilde güncel tutuluyor olması.

Pek çok değişik platform üzerinde oynanabilmekte olan söz konusu bu oyun, ardımızda bırakmış olduğumuz senelerde Facebook’un sahibi durumunda bulunduğu Oculus Rift sanal gerçeklik platformu üzerine de ilave edilmişti. Oculus Rift’in yanı sıra Windows Mixed Reality ile birlikte Gear VR benzerindeki çok daha değişik sanal gerçeklik platformlarıyla alakalı olarakta sürümleri yer alan Minecraft’a en son PlayStation VR desteği ilave edileceği açıklaması yapıldı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.