OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketinin oyun severleri heyecanlandıracak açıklaması

Microsoft şirketinin oyun severleri heyecanlandıracak açıklaması

9

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Microsoft şirketi, önümüzdeki yılın sonrasında yeni nesil oyun konsollarından bir tanesi olan Xbox Scarlett adlı modeli piyasaya çıkartmış olacak. Rakiplerinden biri olan Sony şirketinin PlayStation 5 adlı konsolda vadetmiş olduğu özelliklerden daha sonra işi bayağı bir zorlaşmış Microsoft şirketi, insanları PlayStation 5 adlı konsoldan vazgeçirebileceği kadar çok büyük iddiaya sahip bir açıklamada bulundu. GamesRadar platformuyla bir röportaj gerçekleştiren Xbox Oyun Stüdyolarının başkanı görevinde bulunan Matt Booty, firmanın her 3 ayda bir yeni oyun çıkartmayı planlamış olduğunu da ifade etti.

Matt Booty açıklaması içerisinde, her 3 ya da 4 ayda bir Xbox adlı konsola özel yeni bir tane oyun piyasaya çıkartabileceklerini ve bunu yaptığı esnada kaliteden hiç bir şekilde ödün vermeyecek oldukları açıklamasında bulundu. Matt açıklaması içerisinde; ”2020 senesine girmeye yakınken çok iyi hissetmekteyiz. Her 3 ya da 4 ayda bir yeni bir oyun piyasaya çıkartmak benzerindeki bir hedefimiz bulunuyor” şeklindeki açıklamalar yer alıyor.

3. taraf Xbox oyunları üzerinde ise herhangi bir değişiklik bulunmayacak

Firma içinde yer alan politikalara odaklanmış olmanın 3. taraf oyunlar üzerinde bir değişiklik meydana getirebileceği şeklindeki açıklamalara ise Matt sonrasında; ”Bir tane değişiklik meydana geleceğini düşünmemekteyim. 3. taraf takımımızın liderliğini yapmaya devam eden Sarah Bond ile birlikte ekibi, 3. parti ortaklarımızla birlikte gün içinde çalışmalarını devam ettiriyorlar. Sadece bizim tarafımızdan gerçekleştirilebilecek oyunlar ve hedeflerimizle alakalı bir konuşmaktan gurur duymakta olduğumuzdan dolayı birinci taraf konuşmalarımızı daha çok duymuş durumda bulunabiliriz” şeklindeki açıklamasında bulundu..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.