OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketinden konsol ismi açıklaması geldi

Microsoft şirketinden konsol ismi açıklaması geldi

56

 

Microsoft şirketi, The Game Awards etkinliği kapsamında yeni nesil oyun konsollarından biri olan Xbox Series X’in duyurusunu yaptı. Söz konusu bu konsol, tasarımıyla olduğu kadar adıyla da dikkat çekmiş oldu ve niçin bu ismi almış olduğuna yönelik kafalarda bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Firma, yapmış olduğu açıklama ile birlikte yeni nesil konsol serisinin isminin aslına bakılırsa yalnızca ”Xbox” olarak çıkacağınız ve ayrıca Series X’in ise yalnızca bu konsolun modeline ait bir durumda bulunduğunu ifade etti.

Microsoft şirketinin temsilcilerinden biri, Xbox Series X isminin konsolun sadece etkinlik kapsamında duyurusu yapılan versiyonuyla alakalı geçerli bir durumda olduğunu kesin bir dille doğruladı. Temsilci açıklamasında; ”Gelecek nesil için vermiş olduğumuz isim yalnızca Xbox ve ayrıca The Game Awards etkinliği kapsamında bu ismin Xbox Series X modeliyle hayat kazanmış olduğunuz gördünüz.” ifadelerine yer verdi.

Microsoft şirketi öte yandan bu isimlendirme kuralının yeni nesille ilgili olarak değişik isimlendirme değişikliklerine izin verecek olduğunu da ifade ederek; ”Hayranların daha önce çıkan nesiller üzerinde görmüş olduklarına benzeyen bir biçimde, ”Xbox Series X” ismi, gelecek dönemlerde yeni konsollara yer açılabilmesini de sağlamış olacak.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.