OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketinden Age Of Empires 4 Müjdesi

Microsoft şirketinden Age Of Empires 4 Müjdesi

18

 

Microsoft şirketinin paylaşmış olduğu oyun son olarak ”Age of Empires 3” adıyla 2005 senesinde piyasaya çıkartıldı. Aslında aradan tam tamına 14 yıl geçmiş bir durumda olsa bile bu oyun bugüne kadar hiç bir şekilde unutulmadı. Piyasaya çıkartılmış olduğu dönemin şartlarına bakıldığında çok daha kaliteli grafiklerinin yer alması ve nerdeyse her bilgisayar üzerinde de oynanabiliyor olması, Age of Empires 3 isimli yapımı popüler hale getiren asıl sebeplerdendi.

Oyun severlerin büyük bir kısmı, aradan geçmiş olan senelerde Age of Empires isimli yapımdan umudunu kesmiş bir durumdaydı. Fakat şimdi ise Microsoft şirketi, tüm oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırabilecek bir duyuru paylaşarak Age of Empires isimli serinin 4. oyununun yolda bulunduğu konusunda bir açıklama yaptı. Yalnızca bu açıklama ile de yetinmemiş olan Microsoft şirketi, Age of Empires 4 isimli yapımla alakalı bir tane de tanıtım videosu paylaşmış oldu. Paylaşımı yapılmış olan bu video, özellikle de grafiksel açıdan çok fazla kaliteli gözükmekte.

Age of Empires 4 isimli yapımda da tekrar Ortaçağ dönemine gitmiş olacak. Fakat paylaşılmış olan bu video, oyunla alakalı bütün detayları vermiyor olduğundan dolayı çok kısıtlı bir bilgiye sahip olmaktayız. Video üzerinden edinmiş olduğumuz bilgiler ise oyun içerisinde İngiliz ile birlikte Moğolların kesinlikle yer alacağını göstermekte. Fakat bu oyunun yalnızca bu 2 tane ulustan ibaret olarak gelmeyeceğini de hepimiz bilmekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.