OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketi yeni bir oyun geliştirme yarışması duyurusu yaptı

Microsoft şirketi yeni bir oyun geliştirme yarışması duyurusu yaptı

152

 

Microsoft şirketi, 2021 senesi içerisinde Xbox platformunda yayınlayacak olduğu yeni Space Jam isimli oyunuyla ilgili olarak genç yeteneklerin fikirlerini toplayacak olduğu bir yarışma duyurmuş durumda. Oyunun kısımlarından bazıları, yarışmayı kazanmış olan iki fikre göre şekillenmiş olacak.

Microsoft şirketi, 2021 senesinin içerisinde Xbox Game Pass üstünden Space Jam ismine sahip bir oyun yayınlamaya hazırlanıyor. Lebron James benzerindeki NBA oyuncularının yer alacak olduğu Space Jam: A New Legacy ismine sahip filmden esinlenilip tasarlanacak bu oyunla ilgili olarak Microsoft şirketi, genç bir durumdaki yeteneklerin fikirlerini beklemekte.

Oyunla beraber bir yarışma duyurusu gerçekleştirmiş olan Microsoft şirketi, oyunun kısımlarından bazılarının 14 yaşından büyük durumda bulunan Space Jam hayranları aracılığıyla tasarlanabilecek olduğunu ifade etti. Kazanmış olan bu iki fikrin yaşama geçirilecek olduğu Space Jam, atari çeşidinde bir oyun şeklinde karşımıza çıkmış olacak. Yarışmaya katılmış olan herkese, aksiyondan stratejiye pek çok türde konseptler verilmiş olacak. Hemen sonrasında ise, yarışmacıların bu konseptler üzerinden yola çıkıp bir senaryo yazması isteniyor olacak. Kazanmış olan fikirlerin oyunun komplesini mi oluşturacak olduğu yoksa oyunun içinde bulunmakta olan mini oyunlara mı ilave edileceği halen kesin değil. Oyunun en son hali, 2021 senesi içerisinde Xbox Game Pass Ultimate üyeleri için de bedava bir şekilde sunulmuş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.