OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketi hata bulanları ödüllendirecek

Microsoft şirketi hata bulanları ödüllendirecek

44

 

Pek çok şirket sistemleri üzerinde yer alan açıkları keşfedebilmek amacıyla ödül programları düzenlemekte. Bu söz konusu şirketlerin, husus dijital güvenlik olduğu zaman kesenin ağzını açmış olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Yakın zaman içerisinde, Google ödül programının dahilinde ortalama bir şekilde 6.5 milyon dolar dağıtmış olduğu açıklamasında bulundu. Benzeyen bir program olarak öne çıkan Xbox Ödül Programı, Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi tarafından resmi bir şekilde duyurulmuş oldu.

Microsoft şirketi Xbox Live ağı ile birlikte hizmetleriyle alakalı bir ödül programı başlatmış oldu. Bu söz konusu ödül programının dahilinde, Xbox Live ağı ile birlikte hizmetleri üzerinde bulunmakta olan hataları tespit etmeyi amaç edinen Microsoft şirketi, araştırmacıların bildirmiş olduğu söz konusu hatalara bakılırsa para ödülü vermiş olacak.

Microsoft şirketi Xbox Live ağının yanı sıra hizmetiyle ilgili bilgilendirilmiş olan hataların karşılığında para ödülü vereceğini açıkladı. Hataların ne kadar ciddi olduğuna göre ödül 500 dolar tutarından başlıyor olacak ve 20.000 dolar tutarına kadar da çıkıyor olacak. Misal olarak, uzaktan kod çalıştırma hatası üzerinde ödül 20.000 dolar tutarına kadar çıkabilmekteyken, sistem üzerinde onaysız bir şekilde değişiklik hatasına 1.000 dolar benzerinde bir ödül verilmekte.

Bulmuş olduğunuz söz konusu hatadan ödül istemek amacıyla bu hataların kendisini tekrar edebilir bir durumda bulunması gereklidir. Hizmeti tamamen kullanılmaz bir duruma getirmekte olan hatalar da kapsam dışı durumdadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.