OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Microsoft şirketi bulut oyun servisi konusunda açıklama yaptı

Microsoft şirketi bulut oyun servisi konusunda açıklama yaptı

21

 

Google Stadia isimli platform, Founder’s Edition paketinin yanı sıra Premiere Edition isimli paketlerle geçmiş olduğumuz hafta açılış gerçekleştirdi ve kullanıcıları için Tequila Works platformunun geliştirmiş olduğu, ”Gylt” isimli söz konusu bu platforma özel bir şekilde oyun sunmuş oldu. Stadia platformunda platforma özel bir takım oyunlar zaman içerisinde artış göstermiş olacak. Fakat Microsoft şirketi, bulut tabanına sahip oyun hizmetlerinden biri olan Project xCloud üzerinde aynı yaklaşımı hiç bir şekilde benimsememekte.

Gamasutra özel bir şekilde konuşma gerçekleştiren bir tane Xbox sözcüsü, firmanın bulut platformu üzerinde çok daha özel bir içerik planı bulunmadığını ifade etti. Bu söz konusu açıklama, Project xCloud platformunun başkanı görevinde bulunan Kareem Choudhry’nin platforma ilave edilecek ve özel oyunlarla ilgili olarak birinci veyahut üçüncü parti taraflar ile görüşme halinde bulundukları açıklamasının hemen sonrasında geldi.

Xbox platformunun sözcüsü; ”Şu an içerisinde açık önizlemede bulunan Project xCloud platformuya alakalı uzun bir yolculuğun başına çıkmış haldeyiz. Bulutun mümkün kılabileceği çok daha yeni özellikleri de araştırmaktayız. Fakat konsola tamamlayıcı bir durumda bulunan ve şu an içerisine bulutla alakalı özel içerik konusunda hiçbir planı bulunmayan, oyun akışına yönelik olarak karşımıza çıkan yaklaşıma bağlı kalmayı sürdürmekteyiz.” ifadelerine yer vererek, platforma özel oyun planlarının bulunmadığını açık bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.