OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Metro Exodus Steam platformuna ne zaman geri dönüyor?

Metro Exodus Steam platformuna ne zaman geri dönüyor?

24

 

Dünyanın tamamında harika satış rakamlarına ulaşmayı başaran Metro serisini video oyun dünyası üzerine kazandırmış olan 4A Games şirketi, son çıkartmış olduğu oyunlarını fazlasıyla ilginç bir hamleyle Steam üzerinden kaldırmıştı. Firma, Metro isimli serinin son oyunu olarak karşımıza çıkan Metro Exodus’u sadece Epic Games Store platformuna özel yapma kararı almıştı.

4A Games şirketi, Metro Exodus adlı yapımı sadece Epic Games Store platformuna özel yapmıştı fakat bu söz konusu anlaşmanın zamanı da sınırlıydı. Bugün ise oyunun resmi bir durumdaki hesabının üstünden Twitter platformu üstünde paylaşılmış olan çok yeni bir tane tweet, Metro Exodus adlı yapıma Steam üzerinden sahip olma konusunda isteği olanlara müjdeyi vermiş oldu.

Metro Exodus adlı yapımın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşım içerisinde Metro Exodus adlı yapımın 15 Şubat 2020 tarihi içerisinde Steam’in mağazası üzerinde tekrardan yer alacağı ifade edildi. Tweet üzerinde söz konus ubu oyunun hangi saat dilimi içerisinde saat kaçta Steam üzerinde tekrardan satın alınabilir durumda bulunacağı da da yer almış oldu.

Metro Exodus adlı yapımın hesabı üzerinden gerçekleştirilen paylaşımda bulunan saatlere bakılırsa Metro Exodus, Türkiye Saatiyle 08:00’i gösterirken tekrardan Steam üzerinde satın alınabilir durumda bulunacak. Oyun, Steam üzerindeki çıkışından tam tamına 1 senelik bir zamandan sonra tekrardan Steam mağazası üzerinde yer alıyor olacak. Steam üzerinde bulunan DLC’lerin satış işlemi de devam ediyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.