OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Metal Slug için iki yeni oyun yolda

Metal Slug için iki yeni oyun yolda

62

 

Klasik bir durumdaki atari oyunları sayesinde bir dönemi kasıp kavurmayı başaran Metal Slug, seneler içinde yeni yapılmış olan oyunlarla karşımıza çıkmış idi. SNK şirketi, çok uzun bir aranın hemen sonrasında serinin üzerine iki yeni oyun ilave edileceği konusunda açıklamada bulundu.
Metal Slug isimli seri 1990’lı seneler içerisinde atari salonlarının vazgeçilmesi zor kooperatif aksiyon oyunlarından bir tanesidiydi. Aradan geçmiş olan seneler içinde yeni Metal Slug adlı yapımlar modern konsolların yanı sıra mobil cihazlar üzerine de taşınmış durumdaydı. Şimdilerde de SNK şirketi, çok uzun bir zaman boyunca devam eden bekleyişin hemen sonrasında seriye yeni oyunlar ilave edilmeye hazırlanmakta.

SNK Interactive şirketi, 2020 senesi içerisinde iki tane yeni Metal Slug oyunu piyasaya sürecek olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Oyunlardan bir tanesi konsollarla ilgili olarak geliştirilmiş durumdayken, ötekisi de mobil cihazlara gelmiş olacak. Her iki tane oyun da şu dönemlerde Japonya’da SNK şirketi tarafından geliştirilmeye devam ediliyor ve Tencent şirketinin sahibi konumunda bulunduğu Timi Studio şirketinin geliştirmiş olduğu Metal Slug serisinden farklı olarak yayımlanmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.