OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Loot Box’tan bir türlü vazgeçemiyor

Loot Box'tan bir türlü vazgeçemiyor

12

 

Apex Legends isimli yapım, kısa bir zaman öncesinde Iron Crown isimli etkinliği başlatmış durumdaydı. Etkinliğin dahilinde öteki pek çok şeyin yanında sınırlı zamanlı mod şeklinde Solos isimli mod da oyunculara tanıtılmış idi. Fakat burda yer alan asıl maksat, battle pass isimli sezonun içinde yeni eşyaların da satışını gerçekleştirmek olarak öne çıkmakta. Elbette ki bu hiç bir şekilde duyulmamış bir durum değil. Başka popüler hale gelen battle royale oyunlarınan biri olan Fortnite isimli yapım da bir sezon süresince buna benzeyen özel etkinlikler gerçekleştirip kozmetik eşyaların satışını gerçekleştiriyor. Burdaki asıl problem oluşturabilecek şey ise Apex Legends isimli oyunun seçmiş olduğu yol.

Apex Legends isimli yapım, mağazası üzerinde yalnızca birkaç tane yeni kostümü satışa çıkartmanın yerine 12 tane epik ve 12 tane efsanevi durumda yer alan eşyayı 24 tane loot box içine bölmüş oluyor. Aynı Overwatch ile birlikte The Division 2 isimli oyunda olduğu gibi bir takım rastlantısallaştırmalar ile birlikte ufak bir tane battle pass olduğu konusunda düşünce oluşabilir fakat çok fazla da o şekilde değil.

Mücadeleler gerçekleştirilerek 24 adetinden yalnızca 2 adetine sahip olunabilmekteyken kalan eşyalara sahip olabilmek amacıyla satın alım yapmak gerekli ve adet fiyatı 7 dolar tutarında. Bütün bunların yanı sıra 3.500 Apex Coin tutarında satılmakta olan 1 tane balta yer alıyor. Yani siz eğer tanıtımı yapılan bu koleksiyonun hepsini elde etmek istemekteyseniz yaklaşık olarak 170 dolar tutarındaki bir parayı gözden çıkartmanız gerekli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.