OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

LoL artık mobilde de olacak

LoL artık mobilde de olacak

26

 

Çin asıllı oyun devlerinden biri olan Tencent şirketi, yakın bir zaman içerisinde yeni bir tane daha oyun yayın platformunu oyuncuların hizmetine sunmak için hazırlık yapıyor. Sektörün analistleri arasında yer alan Daniel Ahmad’a bakılır ise söz konus ubu yeni sistem, şirketin WeGame platformuyla da tamamen uyumlu bir şekilde çalışıyor olacak. Uygulamayı indirmiş olanlar, kütüphaneleri içerisinde yer alan oyunları akıllı telefonları üzerinden de oynayabiliyor olacak. Ne kadar kötü ki bu söz konusu cihazların, oyunun açık durumda bulunduğu bilgisayarla aynı internet ağına bağlı olması gerekli olacak. Yani aslında oyunları telefonlar üzerinden oynamak olanaklı olsa bile her taraftan oynayabilmek olanaklı olmayacak.

Platform şu an içerisinde oyuncuların sadece League of Legends ile birlikte oyuna ait yeni Teamfight Tactics oynamaları esnasında kullanılmakta. League of Legends isimli yapımı telefon ekranı üzerinde oynamak fazla basit gözükmüyor olsa bile Teamfight Tactics isimli yapım açısından mobil platform fazlasıyla başarılı bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

WeGame isimli platform, Tencent şirketi tarafından Çin Devletine özel bir şekilde çıkartılmıştı. WeGame X ismine sahip olan yeni bu platform da küresel bir şekilde kullanılabilmekte olan bir versiyonu şeklinde yaşamımıza dahil olmuştu. Servis içerisinde sınırlı bir sayıda seçenek bulunuyor ve yeni karşımıza çıkacak olan uygulamanın sadece Çin içerisinde mi yoksa dünyanın genelinde mi kullanılacak olduğu da bilinmezliğini koruyor. Tencent şirketi, ünlü durumdaki MOBA oyununun mobil versiyonu üstünde de çalışmalar yapıyordu.

Tencent şirketinin gelecek döneme yönelik planlarıyla alakalı daha çok bilgiyi muhtemel olarak şirketin Worlds 2019 fuarı esnasındaki açıklamaları içerisinde öğrenmiş olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.