OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Logitech şirketi dev gibi bir yatırıma imza attı

Logitech şirketi dev gibi bir yatırıma imza attı

16

 

Son zamanlarda Streamlabs isimli şirketin Logitech şirketi tarafından satın alınacak olduğu haberleri gündeme gelmeye başlamış bir durumda. Komple bedava bir şekilde kullanılabilmekte olan bu yayın aracının sahibi değiştikten sonra ücretli bir durumda kullanılacağı dedikoduları da yayıncıların arasında çık sık bir şekilde konuşulmaya başlanmış bir durumdaydı.

Yayın ayarlarının yanı sıra grafik konusunda düzenlemeler, bildirimlerle alakalı özelleştirmeler ve daha pek çok farklı özelliği yayıncıların kullanımlarına açmış olan Streamlabs şirketi, 89 milyon dolar tutarındaki bir fiyatla Logitech şirketinin bünyesine dahil olacak. Bu söz konusu platformun kurucu ortakları arasında yer alan Ali Moiz, platform üzerinde yer alan yayıncıların bu söz konusu değişiklikten etkilenmeyecek olduklarını ifade ederek kullanımda bulunan bütün özelliklerin kullanımının sürdürüleceğini platformun kullanıcılar için bedava bir şekilde sunulacak olduğu konusunda da açıklamalar yaptı.

Twitch platformunda yer alan yayıncıların nerdeyse %70’lik bir kısmının Streamlabs platformunu kullanmakta olduğu da düşünüldüğü zaman Logitech şirketinin yaptığı bu hamle, hem oyun dünyasıyla alakalı hem ise yayın dünyası açısından dengeleri tamamen değiştirecek olabilir. Streamlabs platformunun büyüme ile alakalı hedeflerini tutturabilmesi halinde 29 milyon dolar tutarında ekstra ödeme gerçekleştirilmesi konusunda planlar yapılan anlaşmanın şartlarına bakılır ise bu büyük satış işleminin Logitech şirketine maliyeti 114 milyon dolar tutarını da bulacak olabilir. Logitech şirketinin bünyesinde bulunan Streamlabs platformunun yayın dünyasına tam olarak neler katabileceğini de gelecek süreç içerisinde hep beraber görmüş olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.