OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Lightening Returns: Final Fantasy 13

Lightening Returns: Final Fantasy 13

99

 

Play Station oyunları içinde en beğenilerden bir tanesi, eşsiz ekran kalitesiyle dikkat Final Fantasy serileridir. Square Enix firması nedeni ile, 1987 yılında ilk versiyonu yayınlanan oyunların on un üzerinde serisi bulunmakta. Her seride farklı bir macera ve hikayeye sahip olan oyunun atmosferi önceki serilere göre büyük farklılıklar içermektedir. Lightening Returns: Final Fantasy 13’de kendine özgü öyküsü çarpıcı karakterleri, görsel efektleri ve grafik başarısı ile bu ürünü satın alanların beklentisini tam olarak karşılamıştır.

Oyundan bahsetmek gerekirse, evvela oyuna ismini veren Lightnening ana karakter şekilde karşımıza çıkıyor. Oyun, hususi şekilde tasarlanmış dört bölgeden oluşan bir dünyada geçmektedir. Bu dünya içinde, TheDeadDunes denilen, üstünde hayat olmayan bir çöl bölgesi, Yusnaan Kenti, The Wild Lands denilen ve son derece vahşi ormanlardan oluşan alan ile Luxerion adlı, ışık şehri denilen, çağdaş ve modern bir şehir bulunmakta. Oyunda kurulan dünya, son derece profesyonel grafik tasarımlara sahiptir. Süratli şeklinde olan oyunun son versiyonu ise Lightening Returns: Final Fantasy 13 adını taşımaktadır. Bu oyunda, dünyanın kurtulması için 13 gün kalmıştır. Lightnening, seçilmiş kişi olarak, kurtarıcı karakter sıfatıyla bu oyunda da öne çıkmaktadır.

Lightening Returns: Final Fantasy 13 oyununda, ana karakter, 80 kostümüyle bu ürünü satın alanların takdirini kazanmadığı gibi diğer karakterler de kostüm konusu için son derece yaratıcı görünümlere sahiptirler. Hususi ışık efektleri ve çözünülürlük gene ön plana çıkmaktadır. Oyun, tüm dünya üstünde şubat 2014 itibarı ile, resmi olarak yayına sunulacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.