OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Kritik adamın ayrılığı GTA 6 yapımını etkileyecek mi?

Kritik adamın ayrılığı GTA 6 yapımını etkileyecek mi?

5

 

Oyun dünyası üzerindeki en önemli figürlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Dan Houser, Grand Theft Auto’nun (GTA) bugün içerisindeki noktaya gelmesi konusunda en önemli paya sahip olan isimlerden. 20 seneden beri GTA serisinin başında bulunuyor olmasının yanında Red Dead Redemption adlı yapımın yanı sıra L.A Noire adlı yapım ile birlikte Bully adlı yapım ve Midnight Club adlı yapım gibi başarılı yapımların altında da imzası yer alan İngiliz oyun yapımcısı ve oyun yazarı, geçmiş olduğumuz ay kurucularından bulunduğu Rockstar Games şirketinden ayrılma konusunda bir karar almıştı.

Ayrılığın altında yer alan temel sebep belli değil fakat bazı kaynaklara bakılırsa Houser’ın tatilden dönmesi gerekli olan zamanda dönmemesi ve firmayı bundan habersiz bırakmış olması, yönetim katı içerisinde huzursuzluğa sebep oldu. Zaten son dönemler içerisinde yönetimle anlaşmazlık yaşamaya başlayan başarılı yapımcı, bu söz konusu sürecin sonrasında firmayla ipleri komple koparmaya karar vermiş gibi gözüküyor.

Pekala, Houser’ın arkasında bırakmış olduğu devasa bir mirasa tam olarak ne olacak? Daha da doğrusu 20 seneden beri yönetmekte olduğu GTA serisi nasıl bir yola girmiş olacak? GTA oyununa hayran olanlar, fazlasıyla uzun bir zamandan beri GTA 6 adlı yapımın piyasaya çıkmasını beklemekte. Seride yer alan son oyun olarak öne çıkan GTA 5 adlı yapımın raflardaki yerini almış olmasından bu zamana tam tamına 7 yılı geçti. Pek çok oyuncu, Houser’ın Rockstar Games şirketinden ayrılmasının firma açısından GTA 6 adlı yapımı ertlemek veyahut iptal etmek amacıyla bir bahane olmamasının gerekli olduğunu düşünmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.