OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Koronavirüs günlerinde ülkemizde en fazla hangi oyunlar oynanmakta?

Koronavirüs günlerinde ülkemizde en fazla hangi oyunlar oynanmakta?

18

 

COVID-19 ile alakalı salgının etkileri dalga dalga yayılmaya devam ederken, bu söz konusu süreci evde geçirmekte olan insanların oyunlara yönelik olarak alakası da katlanarak artmaya devam ediyor. Yeni yapılmış olan bir araştırmaya bakılırsa, Türkiye içerisinde video oyun oynamakta bulunan kişilerin sayısı bu dönem içerisinde ortalama bir şekilde %10 artmış oldu. En fazla tercih edilmiş olan oyunlar da FIFA ile birlikte PUBG ve de LoL olarak öne çıktı.

Çin üzerinden dünyaya yayılmış olan ve kısa zamanda insanlığın karşılaşmış olduğu en büyük sağlık krizlerinden bir tanesi haline gelmiş olan yeni tip koronavirüsle alakalı hastalık COVID-19, yalnızca sağlıkla ilgili altyapıyı değil, küresel ekonomiyi de çok derinden sarsmış durumda. Otomotivin yanı sıra ulaşım ile birlikte sinema, teknoloji ve de tekstil gibi alanlar içerisinde faaliyet göstermeyi sürdüren bir çok şirket, artış gösteren vaka sayılarından dolayı üretime ara vermek mecburiyetinde kaldı.

Salgına yönelik olarak alınmış olan tedbirler spor ile birlikte eğlence sektörününü de olumsuz etkilemiş durumdayken, bu süreç içerisinde sosyal izolasyonla alakalı kavramın yaşamımıza girmiş olması dijital durumda bulunan içeriklere karşı ilgiyi de çok iyi bir şekilde arttırmış oldu. En büyük istekler de oyun ile birlikte e-spor ürünlerine yönelik olarak öne çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.