OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Kontrolcü desteğinin kaldırılmadı oyuncular tarafından sevilmedi

Kontrolcü desteğinin kaldırılmadı oyuncular tarafından sevilmedi

52

 

Google Play Store ile birlikte App Store üzerinde paylaşıldıktan çok kısa bir zamandan sonra adeta zirveye ulaşmayı başarmış olan Call of Duty: Mobile isimli yapım 3 gün içerisinde 35 milyon tane indirme sayısına ulaşmayı başarmıştı. Söz konusu bu oyun, çok fazla seviliyor olmasına karşın oyunculardan bazıları da bir durumdan dolayı çok fazla şikayetçi: bu ise Kontrolcü desteklerinin oyundan kaldırılmış olması.

CoD: Mobile isimli oyunu erken erişim şeklinde oynama olanağına sahip durumda bulunan oyuncular, söz konusu bu oyunu bir kontrolcüyle oynayabilmektelerdi fakat oyun resmi bir şekilde yayınlandığı zaman oyuncular bu oyunu kontrolcüyle oynayamamakta olduklarının farkına vardılar. Bu söz konusu durum ise, oyunun daha da çok eleştiri almasına neden olsa bile yine de mevcut durumdaki popülaritesini çok etkilemiş değil.

Geliştirici durumda bulunan ekip eleştirilerin farkında bulunsa bile halen kontrolcü ile alakalı desteğin oyuna yeniden ilave edilip edilmeyeceği de bilinmemekte. Oyun üzerinde yer alan dokunmatik kontrolleri de çok fazla beğenilmiş olsa bile oyunculardan bazıları kontrolcü desteğinin yeniden getirilmesini talep ediyorlar. Tencent şirketinin bu konuda nasıl bir strateji izleyecek olduğu da şimdilik çok büyük bir sır gibi kendisini gizlemekte.

Tencent Games şirketi ise bu oyunu ilk çıkardığı zaman kontrolcü desteğine sahip durumdayken daha sonrasında niçin bu desteği oyundan kaldırmış olduğu konusunda bir açıklama gerçekleştirmiş değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.