OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Konsollar üzerinde fare ve klavyeyle oynanabileceği açıklandı

Konsollar üzerinde fare ve klavyeyle oynanabileceği açıklandıKonsollar üzerinde fare ve klavyeyle oynanabileceği açıklandı

8

 

Efsane hale gelen FPS serilerinden Call of Duty isimli yapımın son oyunlarından Modern Warfare ile alakalı çıkmış haberlere yeni bir tanesi daha ilave edildi. Firma yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise söz konusu bu oyun, konsollar üzerinde klavye ve de fareyle oynamaya bir imkan sağlıyor olacak.

Call of Duty: Modern Warfare isimli yapım, platformların arasında yer alacak bir oyun şeklinde duyurusu yapılmıştı. Bu ise bütün Call of Duty serisinde yer alan yapımlar arasında bir ilk olarak gerçekleşmişti. Platformlar arasında oynayacak olmanın yanı sıra Activision şirketinin, aynı zaman içerisinde konsollar üzerinde mouse ile klavye kullanılmasına da izin verecek olduğu söylenmekteydi. Yapılmış olan en son açıklamalar ise bu iddiaları doğrulamış oldu.

Infinity Ward şirketinin tasarım direktörü görevinde bulunan Joe Cecot, PlayStation Blog için yapmış olduğu açıklamalar içerisinde Modern Warfare isimli yapımda yer alan eşleştirme sisteminin bütün çevre birimlerini destekleyecek olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Joe Cecot yapmış olduğu açıklama içerisinde; ‘Eğerki bir Gamepad kullanmaktaysanız, gamepad kullanmakta olan farklı oyuncularla takılıyor olacaksınız. Benzeyen bir biçimde, bir fare ile klavye kullanmaktaysanız, fare ile klavye kullanmakta olan kişilerle beraber ya da onlara karşı oynuyor olacaksınız.” sözleriyle konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.