OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Konami şirketinden Silent Hill sürprizi

Konami şirketinden Silent Hill sürprizi

68

 

Konami şirketinin çok daha yeni Silent Hill oyunlarının üstünde çalışmalar yaptığı ortaya çıkmış durumda. Ortaya çıkmış olan bilgilere bakılırsa ünlü geliştirici, P.T.’de yaşanmış olan hayal kırıklığının hemen sonrasında 2 tane yeni Silent Hill oyunuyla geri dönme konusunda hazırlık yapıyor.

Kojima Productions şirketinin geliştirmiş olduğu en son Silent Hill oyunu, P.T. ismine oynanabilen bir demoyla gelmiş, fakat daha sonrasında ise söz konusu bu projenin iptal edildiği açıklanmıştı. Ortaya çıkmış olan çok daha yeni bir habere bakılırsa Konami şirketi, 2 tane yeni Silent Hill oyunu geliştirmeye başladı. Oyunlarla ilgili detaylar halen tam olarak bilinmiyor olsa bile, geçtiğimiz birkaç seneden beri üstünde çalışılmakta olduğu ifade ediliyor.

Haberler ise daha önce çıkmış olan tutarlı sızıntıları sayesinde tanınan AestheticGamer’dan gelmiş oldu. Söz konusu bu kullanıcı, Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşım içerisinde, Konami şirketinin ortalama 2 sene öncesinde, bir tanesi Silent Hill serisini tekrardan başlatabilecek, ötekisi de bölüm tabanına sahip bir Telltale/Until Dawn tarzındaki oyun olarak karşımıza çıkacak iki yeni projeyle alakalı çeşitli geliştiricilere ulaşmış olduğu açıklamasında bulundu. Öte yandan AestheticGamer, Konami şirketinin oyunla ilgili gerekli bütçeyi ayırıp çok daha doğru geliştiriciyi bulmuş olduğunu ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.