OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Konami şirketi konsol oyunlarından bir türlü vazgeçmiyor

Konami şirketi konsol oyunlarından bir türlü vazgeçmiyor

43

 

Konami şirketini Avrupa Başkanı görevinde bulunan Masami Saso, firmanın aslında mobil oyunlardan çok büyük bir başarı elde etmiş olsa bile konsol oyunlarını geliştirmeyi hiç bir şekilde bırakmayacak olduğunu ifade etti. Saso’nun söylemiş olduklarına bakılırsa daha yeni platformlar çıkıyor olsa dahi üst kalitede yer alan konsol oyunları, onlar açısından halen en önemli durumdaki unsurdur.

Saso sözlerine de şu şekilde devam etmiş oldu; ”Konsol oyunlarımız üzerinde çok daha yenilikçi fikirlerin yanı sıra yenilikçi teknolojilerle piyasaya adeta meydan okumaktayız ve bunları ise öteki platformlar üzerinde de uygulamaktayız. Bundan dolayı da konsol oyunlarımız üzerinde çok büyük bir gayret göstermeyi sürdüreceğiz.”

Konami şirketi, her sene içerisinde piyasaya çıkartılan PES isimli seri de dâhil olmak üzre sadece birkaç tane konsol oyunu piyasaya çıkartmış olmasına karşın 5 sene içinde çok iyi bir ivme yakalamayı başardı. Saso ayrıca, firmanın Silent Hill ile birlikte Metal Gear Solid isimli markalar üzerindeki yeni yapımları komple bir şekilde duyurmaya hazır durumda bulunmadığını da ifade etti. Firma son seneler içerisinde genel olarak mobil oyunlara odaklanmış bir durumda ve konsol üzerinde tek bir iddiası da PES isimli seri olarak öne çıkıyordu. Saso, öte yandan firmanın takviminde bir sürü bilmemekte olduğumuz projenin yer aldığını da ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.