OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Kendi GTA oyunu için topladığı tutar dudak uçuklattı

Kendi GTA oyunu için topladığı tutar dudak uçuklattı

264

 

Dünya çapında üne sahip GTA adlı serinin arkasında yer alan isimlerden olan Leslie Benzies, kendi GTA’sını yapmaya hazırlanıyor. Bu söz konusu projeyle alakalı toplamış olduğu para da 42 milyon dolar tutarını bulmuş vaziyette.

Grand Theft Auto, aslında ilk piyasaya çıkmış olduğu andan bu zamana kadar fazlasıyla büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmış bir yapım olarak öne çıktı. Oyuncular çok uzun bir zamandan beri serinin bir sonraki oyununu beklemeye başladı. Söz konusu oyun da kimsenin beklememiş olduğu bir yerden gelecek olabilir.

Oyunun altında imzası yer alan isimler arasındaki Leslie Benzies, 2016 senesinde stüdyodan ayrılmış idi. Fazlasıyla tartışmalı durumda bulunan bu ayrılığın hemen sonrasında Benzies mahkemeye gitmiş ve ödenmeyen teliflerin yanı sıra haksız davranıştan dolayı 150 milyon dolar tutarında bir dava açmış idi.

Video Game Chronicle adlı platforma bakılırsa, Take Two şirketi ile birlikte yapımcının 2018 senesinde davada uzlaşmaya varmasından hemen öncesinde, Benzies kendisine ait bir oyun stüdyosunu kurma konusunda karar vermişti. Stüdyonun ismini ise Rocket Boy şeklinde açıklamış idi. Daha öncesinde Rockstar şirketiyle ilgili olarak GTA adlı projelerde çalışmış olan bir çok kişi de bu stüdyoya geçiş yapmıştı.

The Telegraph tarafından yapılmış olan habere bakılırsa Benzies’in stüdyosu Netease benzerindeki şirketlerinde da aralarında yer aldığı bir yatırımcı grubundan yatırım almayı başarmış oldu. Bu söz konusu yatırımlara ilave bir şekilde şirket, son zamanda 32 milyon dolar tutarında daha para topladı. Toplamda elde edilen meblağ da 42 milyon dolar tutarına ulaşmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.