OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Into The Dead Oyun İnceleme

Into The Dead Oyun İnceleme

143

Bir helikopter kazası,kırmızı odaklı siyah beyaz tonlarla oluşturduğu yüksek gerilimli hava… Gözleri alev saçan fakat sizi kovalamak yerine kolay yem olmanızı bekleyen her yanınızı sarmış zombiler… Ve nereye koştuğunu bilmeden her seferinde daha da uzağa kaçmaya çalışan siz…

Mobil zombi oyunlarında hep biz düşmanlardan kaçtık onlar bizi kovaladı. Ama her şey tersine dönüyor,zombilere karşı telaşlı bir koşuşturma bizi bekliyor. Pık Pok firmasının gözdesi olan Into The Dead bildiğimiz sıradan End-less Runner oyunlarına farklı bir tarzla gerçekten etkileyici bir oyun.

Oyunda bir helikopter kazasında yaşayan tek kişi siz siniz ve karakterinizi yönlendirerek zombilere koşuyorsunuz onlar haliyle siz onlara koştuğunuz için bir hayli yavaşlar. Onları görünce kolay bir oyun gibi bir izlenim bırakıyor,ama işler hiç de düşündüğünüz gibi değil aksine oyun gerçekten çok zor. Zombilere çarptığınızda oyun bitiyor. Ama yanlarına yani omuzlarına çarparsanız 1-2 saniye yalpalıyorsunuz.

Oyunda koştuğunuz ilk başladığınız yer gayet rahat ama ileride mısır tarlaları ve ormanlar gibi ortamlar geliyor. Her ortamın atmosferi aynı değil orman çok daha fazla gerilimli oluyor ağaçlara çarptığınızda ki çarpmamak imkansız çok fazla ağaç oluyor ileride 1-2 saniye yalpalıyorsunuz,tıpkı zombilere çarptığınızda olduğu gibi. Mısır tarlaları da gerçekten baş belası mısır bitkilerinin arasında zombiler saklanabiliyor. Bazen yerden aniden kalkıp,ağaçların arkasından birden çıkan zombiler sizi korkutuyor.

Oyunda asıl amacınız gidebildiğiniz kadar gitmek. Tabi ki bu kadar zorlukların arasında size yardımcı olacak paketlerde bulunuyor. Bunların arasında en önemlisi ise silah sandıkları içinden ne çıkacağını bilmediğiniz silahlarla oyunda takıldığınız veya sanırım burdan geçemeyeceğim dediğiniz durumlarda silahla onları püskürtebilirsiniz. Oyunda size verilen küçük görevler bulunmakta ‘5 zombiye çarp,1500 M koş’ gibi., Görevleri yaptıkça silahlar el bombaları,testere gibi silahların kilidini açıyorsunuz. Oyuna geçeceğiniz son bölümde 5 tane farklı yardımcı kaynak gösteriyor bunlar ”Zırhlı başlangıç,Hızlı başlangıç (1500 m ilerde bırakıyor),Mermi güçlendirmesi,Silahlı başlangıç,Köpek desteği” gibi.

Benim en çok hoşuma giden Köpek Desteği oluyor oyunda 5 farklı köpek bulunmakta bunlar siz koşarken yanınızdan koşup zombileri alt ediyor. Bu da size büyük bir artı sağlıyor tabi. Diyelim zombiler sıkıcı geliyor oyunnun geliştiricileride muhtemelen bunu anlamış ve oyuna size 3 farklı paket koymuş Standart, American football ve World War 2 bu paketlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ancak ekstra zombi skinleri ücretli. Bunun için coins biriktirmeniz gerekiyor. Oyunun burada bir kıyağı daha var World War II paketini Facebook hesabınızı oyuna bağlayarak ta alabiliyorsunuz.

Oyun tabi ki bu taramalı tüfek ve el silahlarından oluşmuyor heyecan katmak içinde çok silah var. Mesela Yaylı tüfek,granede launcher,minigun gibi siahlarda oyuna ayrı bir eğlence katıyor. Unutmayın bu silahların oyunda size gelmesi bir sanş silah kutusunu aldığınızda rastgele bir silah gönderiyor.

Oyunun 4 farklı oyun modu bulunuyor. Oyunda iki farklı bölüm bulunuyor. Classic,Massacre,Hardcore,FlashLight Classic modda amacımız, Zombilerden kaçarak yüksek skorlar yapmak. Bu moddaki görevleri bitirdiğiniz zaman Massacre modu aktif hale geliyor. Massacre de öldürdüğünüz zombi başına puan kazanıyoruz. Bu modun görevleri bittiğinde hardcore modu açılıyor tahmin edebileceğiniz gibi çok sık şekilde zombiler geliyor silahlar az çıkıyor,bir bakıma oyun zorluğunu değiştiriyoruz. Bu modun görevlerininde bitirdiğimizde Flashlight açılıyor flashlight’ta etraf karanlık ve elinizde bir fenerle zombileri erkenden farkedip kaçınmanız gerekiyor bu da diğer modların aksine hayli zor bir mod.

Sanırım anlatııklarımı görsel olarak anlamanız için aşğıdaki trailer izlemeniz gerekiyor, PikPok’un size bir tavisyesi var oyunu oynamadan önce kendiniz en uygun kontrolü bulun

Son zamanlarda her oyunda rastladığımız gibi bu oyundada parayı basıp item alabiliyorsunuz. Bu oyunun bir artısı sayılabilirmi bilmem ama bazı silahların gerçek para verilmeden alınmadığınıda söylememiz gerekir. Bu taaraf bizide çok üzüyor.

Oyunun oynananışı ve kontrolleri oldukça kolay,ekranın sağına ve soluna dokunarak hareket ediyorsunuz. Ekranın ortasına dokunarak ta silahları kullanıyorsunuz. Tabi bu kontrolü sevmeyip ayarlardan farklı kontrol seçeneklerini ayarlamak ta mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.