OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

İnternet üzerinde paylaşılmış olan bazı bilgiler sahteymiş

İnternet üzerinde paylaşılmış olan bazı bilgiler sahteymiş

3

 

Bu senenin ilk dönemlerinde, video oyunu The Last of Us 2 adlı yapımdan bazı parçalar internet dünyasına sızdırılmıştı. Oyunun mevcut durumdaki görevli yönetmeni, bunlardan bir kısmının yanlış olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Oyun 19 Haziran tarihi içerisinde de oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Naughty Dog şirketinin geliştirmiş olduğu The Last of Us 2 adlı yapımın ana hikâyesiyle alakalı patçalardan bazıları, bizzat oyun üzerinden alınmış ara sahnelerle firmanın hiç bir şekilde haberi olmadan bu senenin ilk dönemlerinde internete sızdırılmıştı. COVID-19 ile alakalı salgından dolayı piyasaya çıkartılmasında erteleme yapılan oyunun yeni çıkış tarihi şeklinde de 19 Haziran açıklaması yapılmıştı. Oyunun yayınlanması için çok az bir zaman kalmış durumdayken yönetmen görevindeki Neil Druckmann, internet üzerinde dolaşmakta olan oyun parçalarının bir kısmının sahte olduğunu iddia etti.

The Last of Us 2 adlı yapımın başına gelmiş olanların sorumlusu, bir grup bilgisayar korsanının Naughty Dog şirketine ait özel sunucularına erişim sağlamasıydı. Sızıntılar internet üzerinde paylaşılmaya başlamasının ardından, bunun asıl sorumlusunun firmada yer alan kötü çalışma koşullarından yakınmakta olan çok sinirli bir eski personelden kaynaklanmakta olduğu da iddia edilmişti fakat daha sonrasında sızıntıların hacker grubu kaynaklı olduğu da anlaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.