OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

İlk haftası içerisinde 90 milyon kişi indirdi

İlk haftası içerisinde 90 milyon kişi indirdi

121

 

Analiz firmalarından bir tanesi olan Sensor Tower isimli firmaya bakılırsa Mario Kart Tour, Nintendo şirketinin en büyük seviyedeki mobil oyun açılışını gerçekleştirmeyi başarmış bir durumda. Oyun, geçmiş olduğumuz hafta paylaşılmasının ardından 90 milyon tane indirmeyi geçti ve geçmiş olduğumuz gün bütün Nintendo şirketine ait mobil oyunlarını ardında bırakmayı başarmış oldu.

Sensor Tower şirketinin verilerine bakılır ise Animal Crossing: Pocket Camp isimli yapım ilk haftası içerisinde 14,3 milyon tane indirmeye sahip bir durumdayken Super Mario Run isimli yapım 13 milyon tane indirme sayısına, Fire Emblem Heroes isimli yapım da 8,1 milyon tane indirme sayısına sahipti. Dolayısı ile Mario Kart Tour isimli yapımında fazlasıyla büyük bir başarının altına imza atmış olduğunu söylemek gerekli.

Söz konusu bu oyun, iOS platformu üzerinde 36,5 milyon tane indirme sayısına, Android platformu üzerinde de 53,5 milyon tane indirme sayısına sahip. iOS platformu üzerinde yer alan indirme sayısı çok daha az olsa bile burda yer alan oyuncular daha çok para harcamaktalar. Nintendo şirketi, iOS platformu üzerinden 9,6 milyon dolar tutarında para kazanmış durumdayken Android platformu üzerinden de 3,1 milyon dolar tutarında kazanmış oldu. Firma, toplam olarak 12,7 milyon dolar tutarında bir gelir elde etmeyi başardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.