OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Hunt: Showdown isimli yapım erken erişime açılmış durumda

Hunt: Showdown isimli yapım erken erişime açılmış durumda

12

 

2007 senesi içerisinde ilk defa piyasaya çıkartılmış olan ve Türkçe seslendirmesinin yanı sıra kalitesinden sonra da isminden uzun seneler boyunca söz ettirmeyi başaran ”Crysis” isimli yapımın en son oyunu ise 2013 senesi içerisinde ”Crysis 3” şeklinde piyasaya çıkartılmıştı. Fakat Crysis isimli yapımın geliştirici ekiplerinden Crytek isimli şirketin geçmiş olduğumuz günlerde piyasaya çıkartmış olduğu yeni oyunlardan ”Hunt: Showdown” isimli yapım, Crysis isimli yapımın geliştirilmesi konusunda kullanılmış olan ”CryEngine” adına sahip grafik motorunun çok daha geliştirilmiş bir versiyonu olan ”CryEngine 5.6” isimli grafik motorunun kullanmasından dolayı Crysis isimli serinin potansiyel remake’i şeklinde nitelendirilmeye başlamış durumda.

Bugünlerde dahi bilgisayarların bazıları halen Crysis isimli seriyi oynama konusunda çok daha zorlanabilirler. Bu durumun sebebi CryEngine isimli grafik motorunun o dönemlerde dahi çok fazla sağlam fakat çok daha ağır bir yapısının yer almasıdır. CryEngine 5.6 isimli grafik motorunda kullanılmış olan modern oluşturabilme teknikleriyle beraber çoklu iş parçacığı desteği ise şimdilerde, bu söz konusu motorun daha fazla konuşulacak olduğu anlamına gelmekte.

Crytek isimli şirket, CryEngine 5.6 isimli grafik motorunun hem tanıtımını yapabilmek hem ise tam olarak neler sunabilecek olduğunu gösterebilmek amacıyla bir tane de video paylaşıldı. YouTube platformundan paylaşılmış olan söz konusu bu video, CryEngine isimli grafik motorunun kabiliyetlerini gözlerin önüne serdiği esnada Crysis isimli yapımın bugün geliştirilmiş olsa tam olarak nasıl görülebilecek olduğuna yönelikte bilgi vermiş oluyor.

CryEngine isimli grafik motorunun geliştiriciler açısından bir tane de avantajlı yanı yer alıyor. Crytek isimli şirket, bu motorla alakalı olarak geliştiricilerden kesinlikle bir lisans parası istememekte. Bu durum ise geliştiricilerin, söz konusu bu grafik motorunu bedava bir şekilde kullanabilmelerinin önünü açmış oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.