OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Horizon Zero Dawn adlı yapıma rekor seviyede zam

Horizon Zero Dawn adlı yapıma rekor seviyede zam

188

 

Horizon Zero Dawn adlı yapım, ilk önce PlayStation oyunu şeklinde açıklanmış olsa bile daha sonrasında değişiklik gösteren firma politikasının bir sonucu olarak oyunun bilgisayarlara da gelecek olduğu konusunda açıklama yapılmıştı.

Ön sipariş için çıktığı zaman açıklanmış fiyatından dolayı yüzlerimizi güldürmüş olan oyun, güncelleme gelen fiyatından dolayı moralleri bozmuş durumda. Oyunun Steam üzerinde yer alan satış 3,5 kattan daha üst seviyede bir zam alıp 275 Türk Lirası tutarında oldu. Diğer taraftan söz konusu zam Epic Store fiyatları için de yansımış değil.

İlk önce Sony şirketinin PlayStation konsoluna özel olarak duyurmuş olduğu oyun çok büyük bir ilgi görmüştü. Daha sonrasında bilgisayarlara da gelecek olduğu konusunda açıklama yapılan oyunun ön sipariş fiyatı ise 77 Türk Lirası tutarında olmuştu. 7 Ağustos tarihi içerisinde gelmesi konusunda beklentiler bulunması beklenen oyun Steam platformu ve Epic Store üstünden satılmaktaydı.

Oyunun Steam fiyatı için %250’den daha çok zam gelmiş durumda ve Horizon Zero Dawn adlı yapımın fiyatı 77 Türk Lirası tutarından 275 Türk Lirası tutarına kadar çıkmış oldu. Epic Store’a gitmiş olan kullanıcılar da söz konusu bu oyunun 79 Türk Lirası tutarından listelenmeye devam etmekte olduğunu fark etmiş olacaktır. Bu söz konusu fiyat değişikliği iki byük platform arasında yer alan rekabetten kaynaklanmakta olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.