OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Hile yapanların oyuna girişi 10 sene boyunca engellenecek

Hile yapanların oyuna girişi 10 sene boyunca engellenecek

147

 

İlk olarak Mart 2018 tarihi içerisinde çıkmış olduğundan bu yana dünya üzerindeki en popüler mobil oyunlarından bir tanesi olarak öne çıkan PUBG Mobile isimli yapım, adeta bir kanser hücresi gibi yayılan hilecilere karşı fazlasıyla caydırıcı bir karar almış durumda.

Popüler durumda bulunan oyunun resmi Twitter hesabının üstünden gerçekleştirilen açıklamaya bakılırsa, PUBG Mobile isimli yapım üzerinde hile gerçekleştiren kullanıcıların tam tamına 10 sene boyunca yasaklama alacak oldukları ifade edildi. Oyunculardan bazıları, öteki rakiplerin karşılarında büyük bir avantaj kazanabilmek amacıyla 3. taraf uygulamaların yanı sıra farklı programlar aracılığıyla hileye başvurmakta. Hali ile söz konusu bu durum, hiç bir şekilde adil durumda bulunmayan bir rekabet ortamının meydana gelmesine sebep oluyor.

PUBG Mobile isimli yapım, atacak olduğu yeni bir adım ile beraber oyun ekosistemine çok fazla zarar vermekte olan bu 3. parti uygulamaları platformun dış kısmında tutmayı amaçlamakta. Oyun öte yandan, öteki kullanıcılar tarafından rapor edilmiş olan hilecileri de çok önemli bir liste şeklinde yayınlıyor olacak.

Firma tarafından alınmış olan çok önemli bir kararla beraber, eylül ayı içerisinde 3.500 tanenin üstünde oyuncu 10 sene süresince platformdan yasaklanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.