OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Hideo Kojima’dan çok daha yeni bir korku oyunu

Hideo Kojima'dan çok daha yeni bir korku oyunu

30

 

Efsanevi oyun geliştiricilerinden biri olan Hideo Kojima, tekrardan eski oyunlarının çeşidine dönüş gerçekleştirebileceğine yönelik fazlasıyla güçlü ipuçları bırakmış bir durumda. En son Death Stranding isimli yapımı geliştirmiş olan Kojima’nın daha sonraki durağı ise tekrar bir dönemler çok fazla konuşulmasını sağlamış olan korku oyunları olarak öne çıkabilir.

Aslına bakılırsa Kojima, Death Stranding isimli yapıma da birkaç tane korku temasına sahip element yerleştirmiş bir durumdaydı. Fakat korku oyunlarının komple hastası durumunda bulunanlar açısından bu söz konusu elementler onlar yönünden bakıldığında fazlasıyla güçsüz kalmaktaydı.

İlk olarak geçmiş dönemde bizlere bu görüşün temellerini attırmış olan röportaja bir göz atalım. Hideo Kojima, geçmiş olduğumuz Ekim ayı içerisindeki bir bir röportajında video oyunu endüstrisinin yanı sıra Kojima Productions stüdyosunun gidişatından açık bir şekilde söz etmişti.

Bütün bu açıklamaları yaptıktan sonra sadece 2 gün öncesinde Hideo Kojima, Twitter üzerinde bir paylaşımda bulundu. Kojima, iptal edilmiş olan korku oyunlarından biri olan P.T. Silent Hills’dan söz etti. En korkutucu bir durumdaki oyunu yapabilmek amacıyla ve korku ruhunu uyandırabilmek amacıyla da korku filmleri izleyecek olduğunu ifade etti. P.T.’yi yaptığı esnada Tayland yapımı olarak öne çıkan The Eye’ı kiralamış olduğunu ancak korkudan bitirememiş olduğunu, bu defa da bitirip bitiremeyecek olduğunu sordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.