OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Hiç çıkmayan bir tane oyunu canlı yayın esnasında oynadı

Hiç çıkmayan bir tane oyunu canlı yayın esnasında oynadı

35

 

Oyunla alakalı sektör son dönemler içerisinde en fazla, dünya çapında ünlü profesyonel oyunculardan biri olan Ninja’nın Twitch adlı platformu bırakıp Microsoft şirketinin Mixer isimli platforma geçiş yapmasını konuştu. Meydana gelen bu olayın hemen sonrasında da işler adeta ”çirkinleşmeye başladı” ve sonrasında Twitch isimli platform, Ninja’nın kullanılmamakta olan hesabı üzerinden porno içerikler paylaştı. Fakat söz konusu bu durum, Ninja’nın popülerliğini hiç bir şekilde etkilemedi ve Ninja şu zamanlarda, 2 milyon tane takipçisi bulunan Mixer hesabının üstünden yayınlarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz gece geç saatlerde ise Ninja, Microsoft şirketinin geçmiş olduğumuz hafta içerisinde sistem gereksinimlerini duyurmuş olduğu yeni oyunlarından Gears 5 isimli yapımı ilk defa oynamış oldu. Oyun şu anda daha piyasaya çıkmadı fakat Ninja hem söz konusu bu oyunun reklamını gerçekleştirmiş hem ise bu oyunu ilk defa oynayan isimlerden biri haline gelmiş oldu.

Aslında Ninja’nın bu söz konusu ilki elde etmiş olması çok fazla garipsenebilecek bir durum değil. Sonuca bakılacak olursa Ninja, Microsoft şirketi ile özel bir anlaşma yapıp Twitch isimli platformu bırakmış oldu. Dolayısı ile söz konusu bu durum, Microsoft şirketinin oyunlar hususunda yeni reklam yüzünün Ninja olarak karşımıza çıkacağı anlamını da taşıyor.

9 Eylül tarihi içerisinde piyasaya çıkartılması konusunda plan yapılan Gears 5 isimli yapım, 92 Türk Lirası tutarından başlayan fiyatlar ile satın alınabilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.