OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Half-Life:Alyx nasıl oynanacak?

Half-Life:Alyx nasıl oynanacak?

27

 

Valve şirketi, Half-Life: Alyx isimli yapımı kendisine ait Index VR cihazlarına özel olarak tasarlamış olsa bile, Oculus Quest isimli cihazda dahil olmak üzre piyasada yer alan öteki sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde de çalışmakta olan bir deneyim ortaya koymuş olacak. Half-Life: Alyx isimli yapım, aslında bağımsız bir Oculus Quest oyunu olarak çıkmasa bile oyuncular, uyumlu bir tane kablo aracılığıyla PC’ye bağlayıp Oculus Link’i kullanabiliyor olacaklar.

Çözünürlük ya da ekran üzerinde yer alan netlik, oyunda fazla önemli bir rol oynamıyor olsa bile, otomatik bir şekilde nişan alma bulunmamasının deneyimi olumsuz bir şekilde etkileyecek olduğu düşünülmekteydi. Zira Half-Life: Alyx isimli yapım, pek çok oyunun tam tersine oyuncuları silahları üzerinde iron sight kullanımı yapmaya yani gez – göz – arpacık kullanarak nişan almaya itmekte. Fakat oynanış üzerinde yer alan bu detayla beraber VR gözlükleri üzerinde yer alan netlik seviyesine karşın oyun, uzakta yer alan düşmanlara nişan alma açısından herhangi bir probleme yol açmış değil.

Fragmanlar ise şu zamana dek oyundan bir takım görüntüler ortaya koymuş olsa bile, Half-Life: Alyx yapımı üzerinde yer alan özel mekanikler şimdiye dek çok fazla konuşulmuş değil. Oyun üzerinde hızlı bir şekilde dönüş yapma için sağ kontrol cihazının dokunmatik bir durumdaki yüzeyi ya da joystick kullanılabiliyor olacak. Öte yandan hem ışınlanma hem ise doğal bir durumdaki hareketler bulunmadan düz bir şekilde hareket etme kabiliyeti bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.