OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Half-Life: Alyx isimli yapımdan yeni bir deneyim

Half-Life: Alyx isimli yapımdan yeni bir deneyim

21

 

Oyun geliştiren firmalar şu dönemlerde tek oyunculu oyunları daha arka plana atmış olan bir anlayış benimsemiş durumda bulunsalar da, her zaman olduğundan çok daha iyi satış rakamlarına ulaşmayı başarıyorlar. Valve şirketinin heyecanlı bir şekilde beklenmekte olan VR oyunlarından Half-Life: Alyx da tek oyunculu bir durumdaki deneyimi tekrardan canlandırmış olacak ve komple hikaye odaklı durumda bulunacak.

Valve şirketinin oyun tasarımcılarından biri olan Robin Walker, Half-Life: Alyx isimli oyun ekibinin tek oyunculu deneyime karşı bağlılığını tekrardan doğrulamış durumda. Walker, oyunun başlangıcından son anına kadar ”tek yönlü” bir macera olarak öne çıkacağını açıklamış durumda. Öte yandan oyun üzerinde tahmin edebilecek olduğunuz gibi çok oyunculu ve deathmatch benzerindeki modlar olarak öne çıkmayacak. Yani aslında Half-Life isimli yapım, eski günler içerisinde olduğu gibi geleneksel bir hikaye ile beraber geri dönmüş olacak.

Bundan böyle tek oyunculu oyunlar üzerinde değişik senaryoların yanı sıra keşfedilebilir bir durumdaki bölgeler sunulmuş olsa dahi Half-Life: Alyx isimli yapım, açık dünya ile alakalı deneyimden uzak durmakta. Hizmet tabanına sahip olan oyunların yükselmesine karşılık oyuncular, gerçek bir durumdaki Half-Life tarzı ile, çizgisel bir hikaye ile kayıt altına alarak gitmenin keyfini çıkartmış olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.