OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Half-Life: Alyx isimli yapımdan oynanış videosu paylaşıldı

Half-Life: Alyx isimli yapımdan oynanış videosu paylaşıldı

15

 

Valve şirketinin en uzun zamandan beri beklenmekte olan ve belki de en fazla sevilen markalarından Half-Life’ın yeni oyunu geçmiş olduğumuz aylar içerisinde duyurulmuştu. Half-Life: Alyx ismi verilmiş olan VR (sanal gerçeklik) ile alakalı oyunun ilk görüntüleri ortaya çıkmış bir durumda. Oyun içinde yer alan görüntüler, Adam Savage’s Tested ismine sahip YouTube kanalı üzerinde paylaşıldı.

Half-Life: Alyx isimli yapım, 12 senelik bir aranın ardından Half-Life adlı markaya ilave edilen ilk yeni oyun olarak öne çıktı. Yeni karşımıza çıkan söz konusu bu oyunun hikayesi de oyuncuları, Half-Life 2 isimli yapımın daha öncesine götürmüş oluyor. Hayranların çok uzun bir zamandan beri beklemekte olduğu Half-Life 3 yapımının yerine bir VR oyununun tanıtımının yapılması, pek çok oyuncuyu da şaşırtmış oldu.

zck2020 ismine sahip bir YouTube kullanıcısının farklı görüntülerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş olan videonun çözünürlük kalitelerinin, test oyuncularının kamera kullanarak kaydedilmesinden dolayı daha iyi olduğunu ifade etmek çokta olanaklı bir durumda değil.

Video üzerinde, oyuncuların Alyx Vance isimli karakterle atılacak oldukları maceraların bir bölümü görülebilmekte. Öte yandan görüntüler üzerinden yola çıkıp oyuncuların Half-Life: Alyx isimli yapım üzerinde de headcrab’lerin yanı sıra zombiler ve barnacle’larla mücadele edecek olduğunu ifade edebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.