OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Half-life 2 için Matrix modu geliştirildi

Half-life 2 için Matrix modu geliştirildi

47

 

Bir taraftan Matrix adlı serinin yeni filmi çekilmekteyken, öte taraftan da Half-Life adlı serinin yeni oyunu heyecanlı bir şekilde beklenmekte. Mod geliştiricilerinden biri, her iki tane efsaneyi de çok fazla sevmekte olanlar için Matrix dünyasını Half-Life 2 adlı yapıma taşımaya çalışmakta.

Half-Life adlı serinin yeni VR oyunlarından biri olarak öne çıkan Half-Life: Alyx gelecek hafta paylaşılacak. Fakat mod geliştiricisi olanlar, söz konusu oyunların Half-Life hasretini giderebilmek amacıyla bir zamanların çok fazla sevilen oyunu Half-Life 2 adlı yapıma yeni modlar yapmayı da sürdürmekte.

therealMooble isimli bir tane geliştirici, şu an içerisinde Half-Life 2 adlı yapım ile birlikte Matrix dünyalarını birleştirebilecek bir modun üstünde çalışmakta. Matrix adlı mod, ilk film içerisindeki olayları Half-Life 2 adlı yapıma taşımayı amaçlamakta. Üstüne üstlük geliştirici merak etmekte olanlara özel modun demo sürümünü de paylaştı.

Demo sürümü içerisinde seçilmiş bulunan Neo’nun dairesinin yanı sıra filmin başlarında gitmiş olduğu kulüp yer almakta. Demonun en son kısmında Neo ertesi gün işe gitmek amacıyla uyanmış oluyor. Bu söz konusu projenin daha sonraki aşaması içerisinde Neo’nun çalışmakta olduğu ofis de moda ilave edilecek. Öte yandan hem ajanlar hem ise polisler aynı film içerisinde olduğu gibi Neo’nun peşine düşmüş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.