OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Grid 2019 ile alakalı sistem gereksinimleri duyuruldu

Grid 2019 ile alakalı sistem gereksinimleri duyuruldu

47

 

Codemasters şirketi, 2008 senesi içerisinde çıkartmış olduğu başarılı yarış oyunlarından GRID’in tekrardan yapılmış sürümünü çıkartma konusunda hazırlık yapıyor. Bunun kapsamında oyunun minimum ile birlikte öneride bulunan sistem gereksinimleri de açıklanmış durumda.

Codemasters şirketi, GRID 2019 isimli yapımı F1 2019 ile birlikte Dirt 2.0 oyunları üzerinde de kullanılmış olan Codemasters EGO Engine isimli motoru kullanarak geliştirmekte. Sadece DirectX 12 desteği bulunacak bu oyunun önerisi yapılan sistem gereksinimleri de fazlasıyla yüksek. Aynı zaman içerisinde oyun fazlasıyla büyük bir depolama alanına da ihtiyaç duymakta.

Sistemle alakalı gereksinimlere bakıldığında anlaşılmakta ki oyunu üst seviyede görsel kalite içerisinde oynayabilmek amacıyla da tamamen güncel bir işlemciye sahip durumda bulunmak gerekli. Ekran kartı kısmına göz atacak olursak Codemasters şirketi söz konusu bu oyunu yüksek ayarlar içerisinde oynama konusunda isteği bulunan oyunculara GTX 1080 veyahut RX590 kullanmaları konusunda bir öneride bulunuyor. Bu söz konusu 2 tane ekran kartının aynı kaliteyle ilgili öneride bulunması çok ilginç çünkü GTX 1080 isimli ekran kartının AMD şirketi kısmındaki rakibi aslına bakılır ise Vega 64.

Oyunu şimdilerde Steam üstünden 92 Türk Lirası tutarındaki bir fiyat etiketi ile ön siparişten edinebiliyorsunuz. Oyun 11 Ekim 2019 tarihi içerisinde tamamen oynanabilir bir duruma gelmiş olacak fakat 119 Türk Lirası tutarında bulunan Ultimate Edition isimli sürümü sipariş etmiş olanlar da bu oyuna sadece 3 gün öncesinde yani 8 Ekim 2019 tarihi içerisinde erişim sağlayabilmiş olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.