OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Stadia’dan açıklama geldi

Google Stadia'dan açıklama geldi

20

 

Dünya üzerinde yer alan her bir şey, teknolojiyle beraber değişmiş oluyor. Bu söz konusu değişimin en fazla etkilemiş olduğu alanlardan bir tanesi de oyun sektörüdür. İlk olarak CD’lerden kurtulmuş olan bilgisayar oyuncuları, şimdilerde ise oyunları direkt olarak bulut üstünden oynamaya hazırlanmaktalar. Bu söz konusu alanın öncülüğünü de Google Stadia platformu üstlenmekte. Özüne akıldığında çok fazla dikkat çekici durumda bulunan Stadia adlı projenin altında çok daha parlak bir fikir yatmaktadır: Tek 1 tane AAA oyuna verilmekte olan paranın az daha fazlasının karşılığıyla 1 sene süresince oyun oynayabilecek olduğunuz bir bulut bilişim teknolojisi satın alabilmektir.

Görünene bakılırsa iş uygulamaya gelmiş olduğunda Google şirketinin problemleri bitmemekte. Şirket daha önceki dönem içerisinde Chromecast’lerin çok fazla ısınması benzerindeki türlü sıkıntılarla yüzleşmeye başlamıştı. Şimdilerde ise performans açısından kendilerine vadedilmiş performansı alamadığını açıklayan kullanıcılar, Google şirketini sözünü hiç bir şekilde tutmamakla hatta bu konuda yalan söylemekle itham etmeye başladılar.

Google şirketi, yapmış olduğu açıklama içerisinde geliştiricilere özgürlük vermiş olduklarını ve Stadia’ya uygun bir durumdaki sistemi kullanmalarını sağlamış olduklarını açık bir şekilde ifade ederken zaman içerisinde performansın çoğalmasını beklemekte olduklarını da ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.