OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Stadia ne zaman ülkemize gelecek?

Google Stadia ne zaman ülkemize gelecek?

22

 

Günümüzde gelişmiş olan teknolojiyle beraber bundan böyle bulut servisleri de bilim kurgu filmlerine benzeyen önemli bir nitelik kazanmaya başlamış durumda. Google şirketinin de bir müddettir beklenmekte olan bulut oyun servislerinden Google Stadia platformu, bazı ülkeler üzerinde 2020 senesinin itibarıyla kullanıma açılmış oldu.

Google Stadia platformuyla beraber kullanıcılar; aylık olarak belli bir ücretin karşılığında bedava sunulmakta olan oyunları kütüphanelerine ilave etmekte talep ettiklerinde oyun satın alma işlemi de gerçekleştirebiliyorlar.

Google Stadia yetkilisi aracılığıyla yapılmış olan açıklamaların sonrasında ne kadar yazık ki Stadia’nın Türkiye içerisinde yayınlanmasına yönelik adımların çok yakın bir tarih içerisinde atılmayacak olduğunu öğrenmiş olmaktayız.

Google Stadia platformunun daha halen ülkemize giriş gerçekleştirme gibi bir planı bulunmadığından dolayı fiyat bölümünde de ancak sadece belirli tahminlerde bulunabilmekteyiz. Şu anda aylık bir şekilde 9,99 dolar tutarından satılmakta olan Stadia Pro hizmeti mevcut kurla beraber 78,24 Türk Lirası tutarına denk gelmekte. Elbette ki buna benzer aylık belirli bir ücreti bulunan hizmetler direkt bir şekilde Türk Lirası tutarına çevrilerek kullanıcılara sunulmamakta.

Misal olarak PlayStation Plus üyeliği de aylık olarak 9,99 dolar tutarından satılmaktayken ülkemiz içerisinde 24 Türk Lirası tutarından satın alınabilmekte. Bundan dolayı Google şirketinin de Stadia ile ilgili olarak Türkiye ekonomisine bakarak özel bir fiyat belirlemesi olanaklı. Bundan dolayı da Google Stadia’nın aylık bir şekilde 30 Türk Lirası ila 40 Türk Lirası tutarının arasındaki bir fiyata sahip durumda bulunacağını düşünmekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.