OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Stadia ne zaman çıkacak

Google Stadia ne zaman çıkacak

16

 

Oyun severler, Google şirketinin oyun akış servisi üzerinde düşük donanıma sahip bir bilgisayarı bulunsa bile, arzu etmiş oldukları her bir oyunu 4K çözünürlükle beraber saniyede 60 kareden oluşan bir akışla oynayabiliyor olacaklar. Bununla ilgili olarak ihtiyaçları bulunan tek şey de video izlenebilecek bir tane cihaz.

Google Stadia isimli servis üzerinde Stadia Pro ile birlikte Stadia Founder Edition şeklinde 2 tane değişik üyelik seçeneği yer alıyor. Ayda 9,99 dolar tutarındaki bir fiyata sahip durumda bulunan Stadia Pro isimli seçenek, her ay 1 tane bedava oyunun yanı sıra 4K çözünürlükle beraber 60 fps desteği de sunmuş oluyor. Anımsayacak olduğunuz üzere verilmiş olan ilk bedava oyun ise Destiny 2 isimli oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Ayda 11.99 dolar tutarındaki bir ücretle satılmakta olan Stadia Founder Edition isimli üyelik seçeneği de Stadia Pro servisi ile birlikte Chromecast Ultra servisine de tam 3 aylık erişim olanağı tanımış oluyor. İlave bir şekilde Stadia Pro’nun , 5.1 surround ses ile birlikte 4K ve 60 fps’lik HDR kalitesine sahip görüntüleri saniye içerisinde 35 Mb hızla indirmekte olduğunu da söylemeden geçmememizde yarar var.

Google şirketinin bulut tabanına sahip olarak karşımıza çıkacak oyun servislerinden Google Stadia, 19 Kasım tarihi içerisinde piyasaya çıkmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.