OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Stadia ne kadar internet harcamakta?

Google Stadia ne kadar internet harcamakta?

16

 

Google Stadia adlı platformun internet gereksinimi oynamış olduğunuz oyunun görüntü kalitesine, görüntünün mevcut durumdaki kalitesi de abonelik türünüze göre değişiklik gösteriyor. Aylık bir şekilde 9.99 Dolar tutarında ödeme yaparak Stadia Pro abonesi olmak isterseniz 4K görüntü kalitesiyle oyun oynamanız mümkün. Aylık bir durumdaki abone olmadan, teker teker oyun satın alımı yaparak kullanmış olduğunuz sistem üzerinde de sunulmakta olan görüntü kalitesi 1080p seviyesinde.

Google Stadia kullanma esnasında internetinizin bağlantı hızınızda olduğu kadar, harcamış olduğunuz internet miktarı da çok daha önemli. Zira Stadia çok fazla internet harcatmakta. Bundan dolayı da Google şirketi, mobil cihazlar üzerinde Google Stadia platformuyla oyun oynamış olduğunuz zamanlarda mobil verinizin kesin bir şekilde kapalı durumda bulunduğundan emin olmanızı tavsiye etmekte.

720p’lik bir çözünürlüğe kadar bulunan kullanımlar saatlik olarak ortalama 4,5 GB’lik boyutta, 1080p’lik bir çözünürlüğe kadar gerçekleşen kullanımlar da saatlik olarak ortalama bir şekilde 12,6 GB’lik bir boyutta, 4K çözünürlüğe dek gerçekleşen kullanımlar da saatlik olarak ortalama 20 GB’lik bir internet harcaması yapılmasına sebep olmakta. Stadia Pro abonesi olma kararı alsanız dahi isterseniz çok daha az internet harcamak amacıyla da görüntü kalitesiyle beraber öteki performans ayarlarını düşürmeniz gerekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.