OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Stadia için 120 tane oyun geleceği açıklandı

Google Stadia için 120 tane oyun geleceği açıklandı

61

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketi, geçmiş olduğumuz sene içerisinde video oyunla alakalı sektörün kurallarını baştan yazabilmeyi vadetmekte olan hizmetlerinden ”Stadia”yı resmen duyurdu. Firma, Stadia adlı hizmetiyle birlikte oyun konsolunun yanı sıra bilgisayarlara oyun indirme konusundaki devri kapatmayı vadetmekte, oyunlara erişimi direkt olarak Google şirketinin sunucuları aracılığı ile sağlayacak olduğunu ifade ediyordu.

Google Stadia adlı platform, şu zamana kadar beklenmekte olan heyecanı yaşatamamış durumda. Google Stadia adlı platformu hizmete başladıktan hemen sonra test etmiş kişiler, sistemin o denli de verimli bir biçimde çalışmamakta olduğunu ifade ediyordu. Öte yandan şu anda, popüler bir durumdaki oyunların büyük bir kısmı Google Stadia platformuyla oynamamakta. Fakat Google şirketi, 2020 senesinde Stadia adlı platformu hareketlendirecekmiş gibi gözükmekte.

Bir zamandır yeni oyun akış hizmetleri Stadia platformuyla alakalı sessizliğini korumaya devam eden Google şirketi, çok uzun bir zamandan sonra heyecanlandırmakta olan bir açıklama gerçekleştirdi. Stadia adlı platformu gelecek dönemler içerisinde nelerin beklemekte olduğu konusunda açıklamada bulunan Google şirketi, 2020 senesinde tam tamına 120 tane yeni oyunun aktif hale geleceği konusunda açıklamada bulundu. Fakat buna karşın 2020 senesinin ilk yarılık döneminde oyun severler, Google Stadia aracılığı ile yalnızca 10 tane yeni oyun oynayabiliyor olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.