OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google şirketinden Stadia için yeni oyun duyuruları

Google şirketinden Stadia için yeni oyun duyuruları

27

 

Google şirketi, bulu oyun sistemindeki rekabetin hakkını verebilmek amacıyla 2020 senesinde 100 taneden çok oyunu sisteme ilave edeceğinin duyurusunu gerçekleştirmişti. Firma, gelecek aylar içerisinde Stadia’da kullanıma açılmaya başlayacak bu oyunlara beş tane yeni oyun daha ilave edildi. Bu söz konusu oyunların 3 adeti, özel bir şekilde ilk olarak Stadia’ya çıkartılmış olacak.

Google şirketi, yeni nesil oyun servislerinden biri olarak öne çıkan Stadia’nın üstüne yoğun bir biçimde odaklanmış bir vaziyette. Firma yakın zaman içerisinde daha öncesinde sözünü vermiş olduğu bir takım oyunları kullanıma açmış oldu. Borderlands 3 ile birlikte Dragon Ball Xenoverse 2 isimli yapımlar bu oyunlardan bir kısmı oldu. Ghost Recon Breakpoint adlı yapım da yolda bulunduğu bilinen popüler oyunlardan bir tanesi. Bu söz konusu oyun, Stadia adlı platformun Stream Connect ismindeki; takım arkadaşlarının birbirlerini izleyebilmesini sağlamakta olan özelliğe sahip ilk oyun olarak öne çıkacak.

Google şirketi, Stadia isimli servise beş tane oyun daha ilave edecek. Lost Words: Beyond the Page isimli yapımın yanı sıra Stacks on Stacks (on Stacks) ve de Spitlings isimli oyunlar bu söz konusu beş tane oyunun arasında bulunuyor olacak ve öteki tüm konsollardan hemen öncesinde Stadia ile alakalı çıkartılmış olacak. Geriye kalmış olan iki tane oyun da Serious Sam Collection ile birlikte Panzer Dragoon: Remake oyunu olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.