OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Google Pixel 4 için özel oyun yaptılar

Google Pixel 4 için özel oyun yaptılar

191

 

Google şirketi, yeni karşımıza çıkacak Pixel XL modeli ile birlikte Pixel 4 modelindeki telefonlarında Motion Sense ismi verilmiş bir tane teknoloji kullanmakta. Bu söz konusu teknoloji ise telefonları alışılan yöntemlerden çok daha değişik bir şekilde kullanmayı da sağlamış oluyor. Bu söz konusu yeni teknolojinin kullanılabilecek olduğu bir çok değişik alan yer alıyor.

15 Ekim tarihi içerisinde tanıtımı yapılan cihazlar üzerinde bulunan bu yeni çiple alakalı özelliklerini gösterebilmek amacıyla bir tane de oyun kullanılmış idi. Her bir kuşu değişik jest kullanarak yakalayıp, yaklaşmış olan fırtınadan kurtarmaya çalışmış olduğumuz bu oyun, Monument Valley isimli oyunu da yapmış olan ustwo Studios şirket tarafından yapıldı.

ustwo Studios şirketi tarafından geliştirilmiş olan bu oyunun ismi ise Headed South ve aslına bakılır ise bir bulmaca oyunu. Cihazımızı Motion Sense isimli teknolojiyle kullanıp yönlendirmiş olduğumuz bu oyun üzerinde, fırtına daha gelmeden hemen öncesinde kuşları hızlı bir şekilde yakalamamız gerekli. Kuşların her bir tanesi ise çeşidine has jestler ile yakalanabilmekte. Bizim oynamış olduğumuz kahraman kuşun ismi de Soli olarak öne çıkıyor.

Geçmiş dönemlerde ustwo Studios isimli şirketin yaptığı çalışmalara baktığımızda göz alan sahneler ve fazlasıyla hoş bir soundtrackle karşılaşacak olmamız da muhtemel gözüküyor. Oyunla alakalı olarak gelecek dönemde tabiiki de daha çok şey öğrenmiş olacağız fakat şu anda dahi oyun fazlasıyla güzel gözükmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.