OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

GOG’dan otuz gün içinde iade yapma olanağı

GOG'dan otuz gün içinde iade yapma olanağı

121

 

Vermiş olduğu bedava veyahut üst seviyede indirimli oyunlarla bilinirliği bulunan GOG, tekrar çok cömert bir yeniliğe öncülük etmekte. Dijital bir durumdaki oyun satış sitesi, müşterileri için almış oldukları oyunları 30 günlük bir zaman zarfında iade etme hakkı tanımakta.

Video oyunlar, son dönemlerde sanal platformlardan alınmış olduğu durumda iade problemlerine neden olabiliyor. Bu hususta biraz daha yarar konumda bulunan fiziksel oyun kopyalarının da çevreye ne denli zararlı bir durumda bulunduğu bilinen gerçek. Dijital video oyun satış sitelerinden biri olarak öne çıkan GOG platformu, yeni güncellemiş olduğu şartları sayesinde bu probleme bir son vermiş oluyor.

‘‘Good Old Games’’ açılımına sahip bulunan site, almış olduğu oyundan pişmanlık duyan kullanıcılara gönülleri rahatlatan bir çare sunmakta. İade ile alakalı politikasını değiştirmiş olan GOG, bundan böyle müşterilerine çok daha uzun bir iade etme zamanı tanıyor. Belirlemiş olduğu zaman içinde oyunların iadesini sağlamakta olan site, başkasından yollanan hediyelerin yanı sıra DLC paketleri üzerinde de elnette ki bu olanağı geçerli kılmamakta.

GOG platformunun müşterileri, bundan böyle bir oyunu aldıktan sonrasında 30 günlük bir zaman dilimi içinde o oyunu siteye iade edebilmekte. GOG adlı platform, iade ile alakalı taleplerin geri çevrilmesinin, ancak oyunlarla ilgili varını yoğunu ortaya koymuş oyun geliştiricilerinin kalbini kırabilecek bir eylemde bulunulmasınan dolayı gerçekleşecek olduğunu da ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.