OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Geriye dönük uyumlu olarak gelecek

Geriye dönük uyumlu olarak gelecek

38

 

CD PROJEKT RED adlı şirket dün ortaya çıkan Cyberpunk 2077 adlı yapımın ertelenme haberlerinin ardından bugün oyunla alakalı olarak çok daha yeni bir duyuruda bulundu. CD PROJEKT RED şirketinin yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Cyberpunk 2077 adlı yapım, yeni nesil konsollar için ”geriye dönük” biçiminde uyumlu bir şekilde piyasaya çıkmış olacak.

Oyun dünyası üzerinde en fazla beklenen oyunlardan biri olarak öne çıkan Cyberpunk 2077 adlı yapımla alakalı yeni haberler gelmeyi sürdürmekte. Oyunun geliştirici şirketi olarak öne çıkan CD PROJEKT RED şirketi, geçmiş olduğumuz gün Twitter platformunun üstünden yapmış olduğu özel bir duyuru içerisinde normal olarak 17 Eylül tarihi içerisinde çıkacağı açıklanan oyunun, koronavirüsten dolayı ikinci defa ertelenmiş olduğu konusunda açıklamada bulunmuştu. Bu söz konusu açıklama, Cyberpunk 2077 adlı yapımı beklemekte olanlar arasında çok büyük bir üzüntüye sebep olmuştu lakin bugün CD PROJEKT RED nispeten çok daha iyi bir haberle oyuna hayran olanların karşısına çıkmış oldu.

CD PROJEKT RED şirketinin tekrardan Twitter üstünden yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa Cyberpunk 2077 adlı popüler yapım, PlayStation 5 platformu ile birlikte Xbox Series X platformuna ”geriye dönük” uyumlu bir biçimde piyasa sürülmüş olacak. Bu aslında demek olmakta ki kullanıcıların PlayStation 4 konsolu ya da Xbox One’ları konsollarıyla ilgili edinmiş oldukları Cyberpunk 2077 adlı yapımın kopyaları yeni nesil konsollar üzerinde de çalışıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.