OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Gelecek sene Steam’da olacağı açıklandı

Gelecek sene Steam'da olacağı açıklandı

13

 

2009 senesi içerisinde kurulmuş olan Washington’da merkezi bulunan video oyun geliştiricilerinden Undead Labs’in geliştirmekte olduğu State of Decay adlı serinin ilk oyunu, 2013 senesinde piyasaya çıkartılmıştı. Xbox 360 platformu ile birlikte Xbox One platformu ve de Microsoft Windows platformu üzerinde çıkışını gerçekleştirmiş olan oyun çok fazla sevilince, geliştirici durumda bulunan ekip bir tane devam oyunu daha paylaşma konusunda karar vermiş oldu ve 2018 senesinde State of Decay 2 adlı yapımı piyasaya çıkarttı.

Bağımsız bir yapım olarak öne çıkan açık dünya yaşamda kalma oyunlarından State of Decay 2 isimli yapım, aslına bakılırsa zombi temasına sahip bir oyun. 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkartılmış olan ve daha önce çıkan oyunu gibi PC ile birlikte Xbox One platformlarına özel olarak piyasaya çıkartılan State of Decay 2 isimli yapım, bilgisayarlar konusunda sadece Windows 10 Store platformuna özel bir şekilde paylaşılmıştı. Geliştirici durumda bulunan ekip Undead Labs şirketi, oyunu değişik bir platforma daha taşıma konusunda karar almış durumda ve Steam üzerinde de indirilebilir bir duruma getirmeye karar vermiş bir durumda.

Almış olduğu çok fazla eleştirilere karşın pek çok kişi tarafından sevilmekte olan açık dünya fazla oyunculu oyunlar arasındaki State of Decay 2 isimli yapım, gelecek yılın ilk dönemlerinde Steam platformu üzerinde de indirilebilir bir duruma gelmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.