OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Geforce Now üzerinden neden kaldırıldılar?

Geforce Now üzerinden neden kaldırıldılar?

104

 

Ülkemiz içerisinde de kullanılabilir durumda bulunan NVIDIA şirketinin bulut sunucuya sahip oyun servislerinden GeForce Now’dan Activision Blizzard şirketine ait oyunları kaldırılmış idi. Meydana gelen bu problemin asıl nedeninin de yanlış anlaşılmadan dolayı olduğu ortaya çıkmış durumda.

Bulut sunucu üzerinde yer alan oyun servisleri, oyunlar alakalı endüstrinin gidişatını değiştirebilecek çok önemli bir yapıya sahip ve de bu söz konusu servislerden biri de ülkemiz içerisinden de erişilebilir durumda bulunan GeForce Now adlı yapım. NVIDIA şirketinin sunmuş olduğu servis belirli bir zaman boyunca beta aşaması içerisinde durmuş ve bu söz konusu aşama boyunca Activison Blizzard şirketine ait oyunları servis üstünden oynanabilmiş idi.

Fakat GeForce Now adlı platform, beta süreci içerisinde aktif durumda bulunan Activision Blizzard şirketinin oyunlarını yitirdi. Ortaya çıkmış olan bu yeni bilgilere bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji firmasının Activision Blizzard şirketine ait oyunlarını yitirmesinin nedeni bir yanlış anlaşılmadan kaynaklı.

Bloomberg üzerinde yer almış olan habere bakılırsa Activision Blizzard şirketi, NVIDIA şirketiyle ticari bir anlaşma yapabilmeyi talep etmişti. İki dev firma, servisin beta süreci içerisinde bir anlaşmaya varmış durumdaydı fakat NVIDIA şirketi, yapılmış olan anlaşmanın servisin çıkmasından hemen sonrasında da geçerli olabileceğini düşünmeye başlamıştı. Firma, yaşanılmış olan bu söz konusu yanlış anlaşılmaya karşın gelecek dönemde Activison Blizzard şirketine ait oyunlarının servisi üzerinde yeniden oynanabileceğini umut etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.