OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

GeForce Now internet tüketimi ne kadar?

GeForce Now internet tüketimi ne kadar?

83

 

Bütün dünyada etkisi halen devam eden GeForce Now platformuyla beraber oyunlar üzerinde aksiyonun dibine vurma konusunda isteğiniz varsa bu içeriğimiz tamda sizlere göre. GeForce Now platformu üzerinde cloud üstünden oyun oynama esnasında internet tüketiminiz tam olarak ne olacak bunu hiç bir şekilde düşündünüz mü?

Türkiye içerisinde kotasız internet kullanılmasının yaygın hale gelmesinden dolayı bundan böyle indirilmiş olan verilerde problem çıkmamakta olduğu herkes tarafından da aşikar. Alt yapı sorunu yaşamamakta olan kullanıcılar açısından GeForce Now konusunda korkacak bir durum bulunmamasıyla birlikte saatlik ne denli bir veri indirmeniz gerekli bunu sizler için hesaplamış durumdayız.

İlk olarak belirtmemiz gereklidir ki GeForce Now üzerinde yer alan görüntü kalitesi internet download hızına bakarak şekillenmekte. Tam olarak Netflix veyahut Youtube üzerinden video izlemektesiniz gibi düşünebilirsiniz.

GeForce Now internet tüketilmesini etkilemekte olan faktörler

– Sunucunun Yoğunluğu
– Oyunun Görüntüsünün Kalitesi
– GeForce Now Sunucularnın Yoğunluğu

GeForce Now oyun sunucular üzerine gösterilebilecek olan ilgiye göre sunucu tepkimeleri konusunda bir takım gecikmeler yaşanabilmesi de söz konusu. Örnek verecek olmak gerekir ise, X adlı yapım aniden ilgi görmeye başladı diye düşünelim. İlgili durumda bulunan oyunun sunucuları ülkeniz içerisinde değil de Almanya’da. Almanya’da yer alan sunucuya bağlanma konusunda isteği bulunan oyuncuların oluşturmuş olduğu çok yoğun trafik, sizin internetinizin tüketilmesini de arttıracak olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.