OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Geforce Now için Chrome ile birlikte M1 Mac desteği

Geforce Now için Chrome ile birlikte M1 Mac desteği

13

 

Nvidia şirketinin bulut tabanına sahip oyun akışlarından Geforce Now, Chrome web tarayıcısının yanı sıra M1 Mac cihazlarıyla alakalı da kullanılabilir hale geldi. Hali hazır bir şekilde Windows ile birlikte Android cihazlarda uygulamaya sahip durumda bulunan bulut tabanlı olarak öne çıkan oyun servisi, 2020 senesinin Ağustos ayı itibariyle kitlesini genişletmenin yanı sıra rekabeti çoğaltmaya da devam etmekte.

Yeni atılmış olan adıma bakılırsa bundan böyle Chrome tarayıcısına sahip durumda bulunan herkes, çok zayıf bir dizüstü bilgisayarda bile Geforce Now’ın sitesine giriş yaparak bir hesap oluşturup oyun oynamaya başlayabilmiş olacak. Diğer taraftan M1 Mac sahibi olan kullanıcılar da Geforce Now’un yeni yayınlanmış olan sürümünü özel uygulama aracılığıyla edinebiliyor olacak ve tarayıcıdan çok daha kullanışlı bir biçimde oyun akışını devam ettirebiliyor olacak.

İlave bir şekilde GeForce Now adlı platformun oyunlarınızı problemsiz bir şekilde ve ayrıca stabil bir şekilde oynayabilmeniz amacıyla ‘kiralamış olduğunuz’ bulut üzerindeki bir bilgisayar olduğunu anımsatmanızda yarar var. Bir farenin yanı sıra klavye ile birlikte oyun kumandası ve ayrıca kablosuz bir kulaklıkla oynayabilmekte olduğunuz oyunları Chrome üzerinde problemsiz bir biçimde çalıştırabilmeniz de bundan böyle olanaklı. Fakat servisin şu an içerisinde bir Chromium tarayıcısı olarak öne çıkmasına karşın Microsoft Edge üzerinde çalışmamakta olduğunu da belirtmemizde yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.