OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Geçtiğimiz hafta en fazla indirilen oyunlar arasında GTA 5 vardı

Geçtiğimiz hafta en fazla indirilen oyunlar arasında GTA 5 vardı

18

 

Avrupa ile birlikte Afrika, Orta Doğu ve ayrıca Avustralya üzerinde (EMEAA) haftanın en fazla satışı gerçekleştirilen oyunları listesine güncelleme yapıldı. GTA 5 isimli yapım, geçmiş olduğumuz haftanın dijital bir şekilde en fazla satmış olan oyunu olmayı başardı. Senelerin bir türlü eskitememekte olduğu bu oyun, geçmiş olduğumuz haftanın şampiyonu olmayı başaran FIFA 20 adlı yapımı da sollayıp ilk sıraya yerleşmiş oldu.

Dijital bir durumdaki satışlar konusunda Activision Blizzard şirketi ile birlikte Capcom şirketi, Bandai Namco şirketi, Sony şirketi, EA şirketi, Square Enix şirketi, Warner Bros. şirketi ve Ubisoft şirketi gibi yayıncıların AAA oyunlarının indirilme sayıları baz alınmış oldu. Kutulu sürümler üzerinde de FIFA 20 adlı yapım, Avrupa ülkelerinde en popüler oyun olarak öne çıktı. EA şirketinin futbol simülasyonu öte yandan bu söz konusu performansından dolayı Avrupa’da en fazla satışı gerçekleştirilen oyun olarak öne çıktı.

Kutulu bir durumda ve dijital satışlar birleştirilmiş olduğunda FIFA 20 isimli yapım tekrar zirveye yerleşmeyi başarmış oldu. GTA 5 adlı yapım ise toplam satışlar konusunda Luigi’s Mansion 3 isimli yapımın hemen ön tarafında dördüncü sıraya yerleşmiş oldu. Fakat Nintendo şirketi dijital bir durumdaki verileriyle alakalı paylaşımda bulunmuyor ve Luigi’s Mansion 3 adlı yapımın aslına bakılırsa daha üst bir konumda yer alabilmesi olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.